Nowa Galicja

 

Ziemia Brzozowska

 

Zielone Bieszczady

Rajd Nordic Walking w Cieklinie

Zakończył się cykl rajdów Nordic Walking organizowanych przez Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja w gminach członkowskich LGD. Ostatni odbył się 14 czerwca 2014 r. w Cieklinie w gminie Dębowiec.

Na placu przy Wiejskim Domu Ludowym w Cieklinie zebrało się wielu entuzjastów nordic walking. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Pan Zbigniew Staniszewski- Wójt Gminy Dębowiec. Po treningu, poprowadzonym przez instruktorów NW z Fundacji Trzy Kroki z Warszawy, uczestnicy wyruszyli na prawie czterokilometrową trasę rajdu. Na zakończenie rajdu zorganizowano dla uczestników poczęstunek. Odbyło się również losowanie atrakcyjnych nagród i upominków.

W ramach projektu współpracy o nazwie „Nordic Walking Park Południe Podkarpacia” zrealizowanego przez LGD Nowa Galicja, na terenie gminy Dębowiec zostały wytyczone 3 trasy: zielona – pętla o długości 3,8 km; czerwona – pętla o długości 10,3 km i czarna – pętla o długości 15,4 km. Wejście na trasy znajduje się na placu przy Wiejskim Domu Ludowym w Cieklinie. Trasy poprowadzone są chodnikami, drogami asfaltowymi i gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania, oraz punkty pomiaru tętna. Zawierają ponadto szczegółowe mapy, ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych nordic walking. Trasy posiadają punkty wspólne i pokrywają się na pewnym odcinku. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest zarówno do entuzjastów nordic walkingu, jak i do biegaczy, rowerzystów czy narciarzy biegowych. Cztery pozostałe Nordic Walking Parki na obszarze działania LGD Nowa Galicja znajdują się na terenie Gmin: Osiek Jasielski, Jasło, Kołaczyce i Tarnowiec. Łącznie długość pięciu Nordic Walking Parków wynosi ponad 160 km.

Nordic Walking to nowy i prosty sposób na zwiększenie poziomu naszej całorocznej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Polega na maszerowaniu z wykorzystaniem specjalnie do tego zaprojektowanych kijów. Nordic Walking to sport nad wyraz łagodny, nie stawia zbyt wielkich wymagań. Nie trzeba uczyć się żadnych skomplikowanych ćwiczeń i jest stosunkowo prosty do opanowania.

Zachęcamy do korzystania z tras wytyczonych na obszarze działania LGD Nowa Galicja.

IMG_0160.JPGIMG_0161.JPGIMG_0167.JPGIMG_0168.JPGIMG_0170.JPGIMG_0172.JPGIMG_0179.JPGIMG_0192.JPGIMG_0193.JPGIMG_0195.JPGIMG_0196.JPGIMG_0206.JPGIMG_0207.JPGIMG_0239.JPGIMG_0242.JPGIMG_0257.JPGIMG_0260.JPGIMG_0263.JPGIMG_0266.JPG

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie.
Projekt pn. NORDIC WALKING PARK POŁUDNIE PODKARPACIA współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 421 "Wdrażanie projektów współpracy" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com